آیا میدانستید که...

   

آیا میدانستید که     

 

 

- پشه‌کش‌ها پشه را نابود نمی‌کنند، بلکه تو را مخفی می‌کنند! آن‌ها حس پشه‌ها را از کار می‌اندازند، بنابراین پشه‌ها نمی‌توانند بفهمند که توکجایی!

- ماه در هر سال به انــدازه 1.5 اینچ از زمین دور میشود.

- بـرای جلــوگیـری از جـوانـه زدن سـیـب زمیــنی کافی است درونسبد آن یک سیب قرار دهید.

- OK مخـفـف کـلمـات Oll Korrect می باشد

- تا زمانیکه که غذا با بزاق دهان مخلوط نشده باشد مزهاش احساسنمیگردد.

- چرا عمل سزارین بدین نام معروف شده است؟ میگویند برای اولین بارژولیوس سزار قیصر روم به طریق سزارین بدنیا آمده است و بدین خاطر سزارین به نام اونامگذاری شده است. البته در لاتین کلمه ایی نیز وجود دارد بدین مضمون «سه داره» کهمعنی «برش» میباشد.

گیر کردن اعصاب بین استخوانهاست باعث خواب رفتن دست و پامیشود.

- چرا سمت دگمه های لباسهای مردانه و زنانه با هم فرق دارد؟

همه میدانیم که دگمه های لباسهای زنانه به سمت چپ بسته میشود وبرعکس دگمه لباسهای آقایون به سمت راستد بایستی جواب این سئوال را در سالهای بسیارقدیم جستجو کرد. زمانیکه در دربار شاهان ، زنها و دختران شاهان برای خود ندیمه ایداشتند که لباس به تن آنها میکردند ، همانطور که میدانید پوشیدن لباسها آن زمان بهتنهایی میّسر نبود و احتیاج به کمک داشت و این ندیمه ها بودند که دگمه لباسهایخانومها را می بستند و از آنجا که درصد انسانهای راست دست زیاد تر است از این رواگر خوب توجه کنید ، کسی که ار روبرو دگمه ها را می بندد از راست به چپ می بنددد ازاین روی دگمه های لباسهای زنانه از چپ به راست بسته میشود

- آیا میدانستید دانشمندان مدعی هستند که انگشت کوچک پای انسان بهمرور زمان ناپدید خواهد شد، چرا که ما کمترین استفاده از آن را داریم؟

- آیا میدانستید تشخیص تخم مرغ سالم از خراب با قرار دادن آن درکاسه ای پر از آب میسر است، بدین صورت که اگر تخم مرغ ته نشین شود سالم است و اگرروی آب شناور شود خراب است؟

- آیا میدانستید پنگوئن نــــــــر میتواند ماهی را در معده خودبیش از یک هفته بدون اینکه هضم اش کند نگه دارد و هر موقع لازم شد مقداری از آن رابالا می آورد و به بچه های خود میدهد؟

- اکثر افراد در کمتر از 7 دقیقه خوابشان می‌برد!

اگر تار عنکبوت به کلفتی مغز یک مداد به هم تنیده شود میتواندسنگینی یک هواپیمای بزرگ بوینگ را تحمل کند.

- کومولونیمبوس (یک نوع ابر باران زا), میتواند کفتی به اندازه 10کیلومتر داشته باشد.

- آیا میدانستید برای تولید هر 1000 کیلوگرم کاغذ جدید باید 15درخت جنگلی قطع شود؟

- آیا میدانستید برای تولید هر 1000 کیلوگرم کاغذ بازیافتی فقطحدود 1500 کیلوگرم کاغذ کهنه مورد نیاز است که با این شیوه نزدیک به 90 درصد درمصرف آب ، بیش از 50 درصد انرژی و 75 درصد آلودگی هوا کاهش میابد؟

- آیا میدانستید کاغذ هم مثل پارچه پشت و رو دارد . روی کاغذ آنطرفی است که در کارخانه کاغذ سازی به طرف نمد قرار می گیرد و صافتر است . پشت کاغذآن طرفی است که در کارخانه زیر کار است و روی آبکش قرار میگیرد.برای تشخیص پشت وروی کاغذ آن را برش می دهند ، پس از برش ، لبه الیاف به سوی پشت کاغذ خم می شوند واگر لبه کاغذ را با انگشتان لمس کنیم متوجه لبه دار بودن یک طرف آن می شویم. چاپ برطرف روی کاغذ مرغوب تر خواهد بود .چاپ رنگی بر طرف روی کاغذ نتیجه بهتری دارد !

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید